Новий звіт ЄСВ (Розрахунок сум доходу)

Опубліковано

Починаючи з версії Сонати 0.27.16, ми маємо нову форму звіту ЄСВ, або як він зараз називається, Податкового розрахунку сум доходу, та новий механізм його розрахунку і консолідації. Розглянемо докладніше, що змінилося, і як із цим тепер працювати.

Спочатку, глянемо на важливі моменти та зміни у нормативах:

 • Звіт зі щомісячного став щоквартальним, але при цьому більшість додатків (окрім Д5) подаються за кожен місяць, тобто по три додатки кожного типу в пакеті.
 • У кожному додатку, окрім Д5, у полі “номер місяця в кварталі” обов’язково треба вказати номер звітного місяця, але тільки у розрізі звітного кварталу! Наприклад, при поданні додатка за квітень (4-й місяць року, але 1-й місяць кварталу) треба вказати номер “1”, за грудень – номер “3” і т.д.
 • Кількість додатків, порівняно зі старим ЄСВ, зменшилася та їхні номери змінилися:
  • стара Таблиця 1 - це зараз основний документ (титул) Розрахунку
  • стара Таблиця 2 - виключено
  • стара Таблиця 3 - виключено
  • стара Таблиця 4 - виключено
  • стара Таблиця 5 - новий Додаток 5
  • стара Таблиця 6 - новий Додаток 1
  • стара Таблиця 7 - новий Додаток 6
  • стара Таблиця 8 - новий Додаток 2
  • стара Таблиця 9 - новий Додаток 3
  • старий звіт 1ДФ - новий Додаток 4ДФ
 • В основному документі Розрахунку більшість рядків розбита на три графи – на кожний місяць кварталу. Тож, інформація з додатків до них переноситься відповідно до поля “номер місяця в кварталі” додатку.
 • Замість коду КОАТУУ у новій звітності використовується код КАТОТТГ (Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад). Відповідний довідник підключено до профілю підприємства, тож обов’язково вкажіть у профілі (сторінка “Реєстраційна інформація“) нову інформацію.

У Сонати принципових змін щодо цього звіту немає. Ми пропонуємо такий алгоритм роботи зі звітом:

 1. Створіть Розрахунок та усі необхідні додатки. Зауважте, що програма автоматично додасть по три додатки (окрім Д5), якщо ви їх вказали при створенні звіту.
 2. Заповніть дані по застрахованим особам у Додатку 1. Це можна зробити вручну або за допомогою імпорту з довідника співробітників чи DBF-файлу. У випадку DBF наступні пункти 3 та 4 можна пропустити, якщо суми ви вже розрахували раніше.
 3. Вкажіть суми доходу у графі 16.
 4. Натисніть “Розрахунок”. Соната порахує усі потрібні суми в інших графах та полях.
 5. Збережіть Додаток 1.
 6. Повторіть пункти 2, 3, 4 для інших двох Додатків 1 (за інші місяці кварталу).
 7. За необхідності заповніть Додаток 5. Його дані також можна імпортувати з довідника співробітників чи DBF-файлу. Збережіть Додаток 5.
 8. За необхідності заповніть Додаток 4ДФ. У ньому ви можете скористатися кнопкою “Консолідація”, що перенесе дані з Додатка 1 за відповідний місяць, який ви перед цим заповнили. Збережіть Додаток 4ДФ.
 9. Повторіть пункт 8 для інших місяців.
 10. За необхідності заповніть інші додатки. При цьому, в Додатку 6 також працює “Консолідація” (з Додатка 1 та Додатка 5).
 11. Перейдіть до основного документу Розрахунку, натисніть “Консолідація”.
 12. Перевірте усі додатки та основний документ. Звіт готовий до подання.

PS. Дані Додатку 1 (стара Таблиця 6) можна перенести (конвертувати) зі звіту ЄСВ попередніх версій. Для цього у списку звітів оберіть попередній звіт ЄСВ (або тільки його Таблицю 6) та у контекстному меню натисніть “Створити – Нову версію ЄСВ“. При цьому буде створений Додаток 1 за відповідний місяць.
Повторіть операцію для інших місяців попереднього кварталу. Потім створіть Розрахунок сум доходу (вже не вказуйте Додаток 1 галкою при створенні), додайте конвертовані Додатки 1, і одразу переходьте до пункту 7 алгоритму.


Хочете спробувати?Почніть з безкоштовної повної ліцензії на місяць