Встановлення ключів від АЦСК “Приватбанку”

Починаючи з версії 0.21.0 у Сонаті реалізована повноцінна робота з електронними ключами від АЦСК «Приватбанку».
Зазвичай, такі ключі разом із сертифікатами знаходяться у одному файлі з розширенням .JKS. Для їх коректного встановлення потрібно виконати наступні дії:

  1. На сторінці «Цифровий підпис» профілю відмітьте галками усі підписи, які ви хочете встановити (печатка, бухгалтер; галка директора встановлена автоматично).
  2. Біля кожного підпису натисніть кнопку «Обрати», відкривається вікно вибору ключа:

АЦСК Приватбанк

  1. У полі «Шлях до особистого ключа» праворуч натисніть кнопку з трьома крапками і вкажіть файл ключа. Нижче вкажіть пароль до ключа.
  2. Якщо обрано файл ключів «Приватбанку», то Соната автоматично запропонує обрати потрібний ключ із контейнера у наступному вікні:

АЦСК Приватбанк

 1. Натисніть на поле «Назва ключа» та оберіть один з ключів у списку, що з’явиться. При цьому звертайте увагу на поле «Тип ключа» — там буде вказано його призначення (печатка, керівник, бухгалтер).
 2. Переконайтеся, що ви обрали потрібний тип ключа (керівник до директора, печатка до печатки…) і натисніть кнопку «Обрати».

Повторіть пункти 2…6 для кожного потрібного вам підпису у профілі Сонати.

УВАГА!

Іноді бувають ситуації, коли при встановлених коректно ключах Приватбанку неможливо відправити звіти — помилка про відсутність сертифікату шифрування.
На жаль, на сайті даного АЦСК можна завантажити тільки сертифікати для підпису. Щоб уникнути такої ситуації, зробіть наступне:

 • У Сонаті відкрийте “Меню – Криптобібліотека – Додатково (синій текст) – Сертифікати та СВС – Переглянути сертифікати”.
 • Знайдіть у списку за власником усі сертифікати Приватбанку, які виписані на ваше підприємство.
 • Натисніть на кожен зі своїх сертифікатів правою кнопкою миші та оберіть “Видалити”.
 • Закрийте усі вікна у Сонаті, перейдіть до налаштувань профілю та встановіть ключі знову.
 • Збережіть профіль.

Обов’язково у цей час повинен бути доступ до мережі інтернет та Сонаті нічого не повинно блокувати вихід у мережу. Тоді вона завантажить усі потрібні комплекти сертифікатів, і ви зможете коректно відправляти звіти.

Чи була ця стаття корисною?

Related Articles